Italský interiér v Pekingu

10.12.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Projekty | Komentářů 0 |

Stesk po domově je nepříjemný pocit; pokud se však nostalgie po minulosti promítne do stylu nového bydlení, může být výsledkem úchvatné umělecké dílo. To je také případ domova italské rodiny, která se před třemi lety přestěhovala do Pekingu a jejíž láska k rodné zemi doslova prostupuje celým jejím interiérem.

Italský interiér v Pekingu - foto, Hyperbydleni.cz

Majitel bytu, Giuseppe Rao, pracuje na italské ambasádě jako konzultant pro průmyslové technologie. Narodil se v krásném městečku Ivrea v severní Itálii v rodině legendárních výrobců značkových psacích strojů Olivetti. V tomto ohledu byl Giuseppe ovlivněn světem designu již od raného dětství a na vzhledu jeho bydlení je to skutečně znát. Stejně tak jeho manželka, Carmela d´Urso, sdílí zájem o design a umění: vášnivě propadla především malování.

Italský interiér v Pekingu, fotka

 

Pár ani v Pekingu nezapomíná na svůj původ a kořeny. Nejvýraznějším doplňkem interiéru se pochopitelně stávají psací stroje, které se zde objevují jako opakující se dekor: nejenže jsou stroje umístěny v celém bytě, najdeme tu také originální obraz, knihy o historii a nejrůznější designové prvky vytvořené významnými návrháři, kteří pro Olivetti pracovali.

Italský interiér v Pekingu, fotka

 

Italský původ rodiny pak prozrazují nejrůznější bytové doplňky: příkladem je obraz mapy Itálie či časté užití národních barev. Nepřehlédnutelné jsou pak především úchvatné nástěnné malby, které jižanskou atmosférou přímo čiší, neboť připomínají slavnou éru italského neorealismu. Ty jsou dílem mladého umělce Meng Houtszyunya, kterého Giuseppe objevil v Hunan.

Italský interiér v Pekingu, fotka

 

Přes svou vášeň pro Itálii se manželé intenzivně zajímají o čínskou kulturu, kterou se nechávají inspirovat i v rámci svého bydlení. V ložnici najdeme pravý tibetský koberec i dřevěný model chrámu; celý byt pak zdobí krásné čínské vázy. Právě tato nevšední kombinace čínské kultury, italské tradice a moderního designu se stará o působivý vzhled interiéru.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Italský interiér v Pekingu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »