Venkovní omítky imitující přírodní materiály

17.10.2011 | Jana Henychová | Rekonstrukce | Komentářů 2 |

Omítky a fasády jsou důležitým prvkem pro celkový vzhled každé budovy. Díky tomu, že je mnoho omítek jednobarevných, je po stránce estetické řada z nich ochuzená o pestrost. To vše se může změnit s nástupem moderních venkovních omítek, které svým vzhledem dovedou napodobit různé druhy přírodních materiálů.

Venkovní omítky imitující přírodní materiály - foto, Hyperbydleni.cz

 

Představujeme vám novou řadu nátěrových vzorů, které oplývají designem v podobě přírodních materiálů. Jedná se především o dřevěné imitace, které po nanesení nátěru vypadají na první pohled jako skutečné dřevo, avšak jedná se pouze o malbu. Tyto druhy exteriérových omítek lze hojně využívat jako součást vybraných zateplovacích systémů, ale také je můžete aplikovat na tradičních fasádách bez dodatečné tepelné izolace. Zkrátka vše se provádí podle konkrétní potřeby.

 

Venkovní omítky imitující přírodní materiály, fotka

 

Kromě dřeva dokáže sada těchto nátěrů napodobit různé druhy kamene i kovu a to do strukturálních detailů, které jsou vyobrazovány pomocí vhodných odstínů barev a textur. Víceúčelové využití vám mohou poskytnout omítky hliněné, které se hodně používají jak pro výsledný povrch, tak i jako osvědčený spojovací materiál pro nanesení další vrstvy. Hliněné omítky jsou zpravidla kombinací jemnějšího písku a jílu, přičemž písek je plnivo a jíl má funkci pojiva. To umožňuje snadnější průběh nanášení i zasychání.

 

Venkovní omítky imitující přírodní materiály, fotka

 

Omítky, které napodobují přírodní materiály, jsou ideálním spojením komfortního bydlení a zdravého klimatu, aniž by zatěžovaly životní prostředí vašeho obydlí i okolí. Základní složky hliněných omítek nám napoví vše o výhodách i nevýhodách při jejích využití. Při nanášení dané vrstvy zjistíte, že možnosti tvarování povrchu jsou prakticky neomezené. Další výhodou těchto nátěrů je ekologická šetrnost, neboť jsou plně recyklovatelné.

 

Venkovní omítky imitující přírodní materiály, fotka

 

Pokud se zaměříme na hliněné omítky, potom je nejdůležitější vlastností z pohledu kvality bydlení jejich schopnost regulovat relativní vlhkost vzduchu v daném prostoru. Díky schopnosti akumulace dovedou odebírat vodní páry ze vzduchu v případě, kdy dojde k vyššímu zvlhčení v místnosti. U prvotřídních nátěrů tento proces funguje i opačným způsobem, kdy se naopak zvlhčuje vzduch, který je příliš suchý.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Alena: Závěrečné úpravy strojních...< Odpovědět

Abé: V článku jsou zmiňované...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »