Jak snadno a rychle zrekonstruovat podlahu?

10.4.2018 | Redakce | Rekonstrukce | Komentářů 0 |

Rekonstrukce podlahy zpravidla neobnáší pouze výměnu starého povrchu za nový. Ve většině případů se nelze vyhnout vyrovnání a vyspravení podkladních vrstev. Aby totiž mohla nová podlaha dobře a dlouho sloužit, musí ležet na dokonale rovném a souvislém podkladu.

Jak snadno a rychle zrekonstruovat podlahu? - foto, Hyperbydleni.cz

Způsobů vyrovnání podlahy je několik. Podlahy na betonových konstrukcích (betonových stropech) můžete obvykle bez větších problémů vylít betonem. Jejich realizace může být ale kvůli vysychání betonu pro někoho příliš dlouhá. Naopak rekonstrukce suchou cestou je velmi rychlá a umožňuje používání podlahy ihned po dokončení. Navíc je vhodnější pro realizace podlah na dřevěných stropech.

Vyrovnání podlahy suchou cestou

Pro vyrovnání podlahy suchou cestou se používá podsyp z lehkého keramického kameniva Liapor (keramzitu). Jedná se o malé, ale velmi pevné keramické kuličky, které mají skvělé izolační parametry a spoustu dalších skvělých vlastností. Pro vyrovnávací podsypy podlah se využívají kuličky s průměrem 1-4 mm. Na připravený podklad se nasype potřebná vrstva kameniva, která se ručně zhutní. Na zhutnělou vrstvu Liaporu se podlahové desky (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris atd.).

VIDEO: Jak probíhá rekonstrukce podlahy suchou cestou

Během realizace suché podlahy nejsou nutné žádné technologické přestávky a podlaha je ihned po dokončení pochozí. Podsyp z Liaporu v podlahách dokonale vyrovná nerovnosti podkladu, lze ho použít jako výplň nepravidelných prostor, výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti podlahy, kročejový útlum a umožňuje například i bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací. Díky nízké plošné hmotnosti suché podlahy nadměrně nezatěžují nosné konstrukce stavby, a jsou tak vhodné například i pro řešení podlah střešních nástaveb bytových domů. Největší předností u tohoto typu realizace je jednoduchá a rychlá montáž.

Více o vyrovnání podlahy suchou cestou >>

Jak snadno a rychle zrekonstruovat podlahu?, fotka

Vyrovnání podlahy pomocí betonové směsi

Dalším a stále ještě běžnějším způsobem vyrovnání podlahy je její vylití betonem, či směsmi na jeho bázi. Tato technologie s sebou nese trochu nepohodlí v podobě relativně dlouhé technologické přestávky pro vyschnutí betonu a také riziko prasklin. Ovšem není beton jako beton. Pokud chcete mít betonovou podlahu rychleji suchou (pochozí již za 24 hodin), vyhnout se riziku prasklin, zajistit lepší tepelnou izolaci a snížit zatížení nosné konstrukce, můžete použít další z materiálů Liapor - lehký keramický beton Liapor Mix.

VIDEO: Jak probíhá rekonstrukce podlahy lehkým betonem

Lehký beton se vyrábí podle speciální receptury s přidáním lehkého keramického kameniva Liapor. Při zachování stejné pevnosti a odolnosti, jakou se vyznačuje běžný beton, nabízí hmotnost až o 2/3 nižší (pouze 600 kg/m3. Neopomenutelné jsou i jeho tepelně izolační vlastnosti (součinitel tepelné vodivosti 0,14 Wm-1 K-1).

Více o vyrovnání podlahy lehkým betonem >>

Keramické kamenivo Liapor i směs pro přípravu lehkého betonu Liapor Mix zakoupíte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK.

Jak snadno a rychle zrekonstruovat podlahu?, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak snadno a rychle zrekonstruovat podlahu? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »