Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí?

30.7.2014 | PR článek | Schody | Komentářů 1 |

Zábradlí patří mezi nejvýraznější konstrukční prvky víceúrovňových interiérů. Jejich primární úlohou je bezesporu zajištění bezpečnosti, avšak díky moderním designům plní také funkci estetickou.

Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí? - foto, Hyperbydleni.cz

Funkčnost i vzhled zábradlí jsou do velké míry ovlivněny zvoleným materiálem – hitem v současných interiérech je zábradlí skleněné, které nabízí nejen úchvatný design, ale také řadu praktických výhod. Sklo dokonale splňuje nároky a požadavky na moderní bydlení, na rozdíl od jiných materiálů prostor vůbec nezatěžuje, ale naopak opticky zvětšuje a prosvětluje. Díky tomu, že propouští světlo, vytváří světelnou pohodu i v malých a tmavých interiérech, které díky němu nabývají dojmu vzdušnosti a prostornosti. Velmi vítanou vlastností skla je také jeho neutrálnost, díky níž se hodí do jakéhokoli interiéru bez ohledu na styl jeho zařízení či barevné ladění. Sklo je navíc velmi odolné, má dlouhou životnost a umožňuje snadnou údržbu.

Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí?, fotka

 

Aby skleněné zábradlí splňovalo nejvyšší bezpečnostní, funkční i estetické požadavky, obraťte se při jeho výběru na specialisty. Například společnost AA Com s.r.o. nabízí vysoce kvalitní a profesionální služby zahrnující kompletní realizace schodišť a zábradlí. Široká nabídka služeb společnosti AA Com s.r.o., kterou naleznete na www.aacom.cz, dále nabízí komplexní servis z oblasti klempířství, zámečnictví a kovovýroby. Další specializací společnosti je zakázková výroba, dodávka a instalace široké škály produktů – od zmíněných schodišť a zábradlí, přes stínící systémy až po zabezpečení dveří a oken.

Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí?, fotka

 

Odborníci ze společnosti AA Com s.r.o. upozorňují, že funkční, bezpečné a dekorativní zábradlí vyžaduje vysoce kvalitní a profesionální ukotvení. V souvislosti se skleněným zábradlím pak jednoznačně doporučují kotvy Ballustrado A, které lze instalovat jak v interiérech, tak v exteriérech. Kotvy jsou vyrobeny z kvalitní oceli s povrchovou úpravou žárovým zinkem, a tak jsou vysoce odolné proti opotřebení, mechanickému poškození i povětrnostním vlivům. Pro maximální bezpečnost je vnitřek kotvy opatřen tvrdou gumou a sklo je zafixováno pevným stažením. Ukotvení je dále zajištěno zápustnými, přítlačnými a stavěcími šrouby, které navíc umožňují výškové nastavení, odklon nebo příklon celé tabule skla. Montáž je proto daleko snadnější a v případě dobrého a kvalitního podkladu není problém seřízení vrchních hran tabulí do roviny i bez použití madla nebo spojek.

Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí?, fotka

 

Kotvy Ballustrado A, které vznikly jako výsledek dlouholeté znalosti výroby a opracování kovů a skla, patří k nejkvalitnějším a nejmodernějším produktům ve své třídě. Jejich instalaci však smí provádět pouze výrobce či autorizovaná firma, která vždy vypracuje statický posudek daného projektu a na základě něj volí další postupy, jako je například rozmístění kotev – díky takto profesionálnímu provedení budete mít stoprocentní jistotu, že je skleněná deska řádně upevněna a výběr a síla skla je definována dle evropských norem.

Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí?, fotka

 

Specialisté společnosti AA Com důrazně varují před ukotvením skleněného zábradlí svépomocí – vady se mohou projevit až za několik let a mohou způsobit škody na majetku i újmy na lidském zdraví. Nerezový překryt na nainstalovaných kotvách navíc vůbec nenaruší vzhled zábradlí, ale naopak se stane perfektním designovým doplňkem.

Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí?, fotka

 

Pokud jste se rozhodli pro skleněné zábradlí, volte vždy to nejlepší – kotvy Ballustrado A a profesionální služby společnosti AA Com, která je držitelem certifikace podle norem ČSN EN ISO 9001:2001 a ČSN EN ISO 9001:2009, povýší každé zábradlí na úchvatný interiérový prvek, který Vám bude sloužit i několik generací.

Jak vybrat kvalitní ukotvení pro skleněné zábradlí?, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Pavel: Skleněná zábradlí vypadají...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »