Novinky ze světa stavebnictví

5.8.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Přesně změřit nepřístupné části budovy může být velice komplikované, někdy i značně namáhavé. Občas je dokonce nutné vzít na pomoc horolezecké vybavení...

Novinky ze světa stavebnictví  - foto, Hyperbydleni.cz

 

Nejsou-li k dispozici přesné plány daného objektu, bývá zjišťování některých rozměrů téměř nadlidským výkonem. Společnost Leica však přináší na český trh přístroj, který si se vším hravě poradí ze země. Leica DISTO D8 umí na dálku přeměřit rozměry budovy či střechy a velice rychle dodat přesné výsledky. Měří na vzdálenost 0,05 až 200 metrů, a to s přesností na 1 mm, sklony pak s přesností 0,1°. Přístroj je vybaven digitálním zaměřovačem se 4krokovým zoomem, barevným displejem velikosti 2,4”, Bluetooth a mnoha dalšími funkcemi.

 

Novinky ze světa stavebnictví , fotka

 

Milovníky oblých tvarů potěší přírůstek v rodině pórobetonu v podobě masivní obloukové tvárnice. I když tvarovat pórobeton je obecně velmi snadné, nové obloukovky stavebníkům přinášejí výrazné zrychlení práce. Pozitivem je i minimální stavební odpad. Obloukové tvárnice budou dostupné v tloušťce 100 mm a výšce 200 mm ve dvou variantách o rozdílném rádiu 500 mm a 900 mm. Možnosti jejich použití jsou neomezené: lze s nimi realizovat například kulatý nebo spirálovitý sprchový kout, individuálně řešený vestavěný nábytek, zakulacenou obezdívku, oblou příčku nebo například originální podezdívku kachlových kamen.

 

Novinky ze světa stavebnictví , fotka

 

Praktické zdokonalení z hlediska technologie mají na svém kontě také příčkovky Ytong. Zdánlivě nenápadná změna - doplnění o prvky s perem a drážkou v tloušťce 100 a 150 mm - představuje pro svépomocné stavebníky výrazné ulehčení, zrychlení a zpřesnění stavebních prací. Příčkovky s perem a drážkou do sebe jednoduše zapadají a na tenkovrstvou maltu se zdí pouze u vodorovných spár. Předností je snadná a rychlá realizace bez odpadu, vysoká přesnost a nízká objemová hmotnost vyzděných stěn, vysoká pevnost v tlaku a požární odolnost a pochopitelně také ekologická nezávadnost.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Archiv firemDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Novinky ze světa stavebnictví zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »