Ze stavebních veletrhů

20.10.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Opět vám přinášíme praktické novinky nejen pro profesionální stavebníky, ale i pro domácí kutily. Inspirujte se...

Ze stavebních veletrhů - foto, Hyperbydleni.cz

 

Dveře pro lenochy

Zajímavé řešení zavírání dveří pomocí magnetického zámku od firmy Solodoor ocení hlavně v domácnostech, kde neustále „někdo“ nechává otevřené dveře. Dveře osazené magnetickým zámkem totiž stačí je pouze „přistrčit“ - při jejich dosednutí střelka ve dveřním křídle automaticky a tiše zajede do protiplechu v zárubni. Otevírání dveří je klasické. Systém je vhodný také pro domácnosti s malými dětmi. Magnetický zámek se používá pouze pro dveře bez polodrážky, které nepřekrývají zárubeň, ale splývají s ní. Takzvané bezfalcové dveře se zapuštěnými panty ve speciální obložkové zárubni působí navíc velmi pěkným moderním dojmem.

 

Ze stavebních veletrhů, fotka

 

SolarMagic omezí ztráty energie

Až 57 % ztrát solární elektrárny dokáže eliminovat systém zaměřený na optimalizování výnosů fotovoltaických elektráren. SolarMagic je vyvinut tak, aby umožnil každému fotovoltaickému panelu vyrobit maximum energie bez ohledu na ostatní panely v řadě. Systém monitoruje a optimalizuje výkon každého panelu a pomocí přesného algoritmu a špičkové technologie dokáže ušetřit až 57 % ztrát způsobených rozdílnými výnosy jednotlivých fotovoltaických panelů. Díky SolarMagic lze z fotovoltaické elektrárny získat maximum možné energie. Rozdíly ve výnosech před instalací systému a po ní jsou rozhodně nezanedbatelné. Ke každému fotovoltaickému panelu je sériově zapojen SolarMagic Power Optimizer, každá řada fotovoltaických panelů pak musí obsahovat ještě SolarMagic Blocking Diode, která zabrání zpětnému proudění. Při vybavení fotovoltaické elektrárny tímto systémem tedy potřebujeme tolik kusů SolarMagic Power Optimizer, kolik je celkem fotovoltaických panelů, a tolik kusů SolarMagic Blocking Diode, v kolika řadách jsou panely uspořádány. Instalace vycházející z univerzální montážní konzole je jednoduchá a rychlá, na systém dodávaný společností Soleg je poskytována záruka 20 let.

 

Ze stavebních veletrhů, fotka

 

Stínění schované ve zdi

Nosný roletový a žaluziový překlad od výrobce HELUZ Cihlářský průmysl plně nahrazuje nosné keramické překlady. Lze jej zatížit stropní konstrukcí a spolu se zdivem tvoří jednolitý podklad pro omítku bez jakýchkoli fasádních výčnělků. Překlad zároveň tvoří schránku, která je připravená pro osazení různými venkovními stínicími systémy (rolety, žaluzie, látkové clony či sítě proti hmyzu) i po úplném dokončení stavby, kdykoliv během následného užívání objektu. Roletový a žaluziový překlad se vyrábí pro zdivo šířky 365, 380, 400, 440 a 500 mm v délkách od 1 250 do 4 250 mm. Vhodný je pro otvory s šířkou od 600 do 3 850 mm. Osazuje se na nosné zdivo do cementové malty. Je nutné dbát na dokonalé horizontální uložení překladu a dodržení minimální délky uložení na nosném zdivu. Příprava pro vybrané stínění musí proběhnout ještě před omítnutím zdiva. Součástí překladu je i tepelná izolace z polystyrénu, která zamezuje vzniku tepelných mostů u nadpraží otvorů obvodových stěn. Inovovaná verze oblíbeného stavebního prvku se začne vyrábět na přelomu léta a podzimu letošního roku.

 

Ze stavebních veletrhů, fotka

 

Komfortní větrání s CWL

Víte, že běžným větráním uniká z interiéru až 35 % energie, tedy i nákladů na vytápění? Společnost KKH Brno přišla s novinkou - větrací jednotkou CWL od firmy Wolf – která dokáže díky rekuperaci celoročně vrátit zpět až 95 % odváděného tepla. Je vhodná pro rodinné, vícegenerační domy či kanceláře. Ventilační systém odvádí vzduch z kuchyní, koupelen nebo WC ven z budovy, zároveň nasává čerstvý a ohřívá ho teplem ze vzduchu proudícího ven, přes výměník tepla. Ohřátý vzduch pak rozvádí do příslušných místností. Aktivní výměna vzduchu brání růstu plísní, což ocení zejména alergici. Programovatelné nastavení otáček ventilátorů umožňuje provoz v „přetlaku“ či „podtlaku“ prostorů podle aktuální rychlosti. Prostřednictvím příslušenství lze navíc regulovat průtok vzduchu podle přítomnosti kysličníku uhličitého či vlhkosti a vzduch předehřívat nebo dohřívat elektrickým tělesem. Regulace poskytuje mimo jiné i optimální ochranu proti zamrznutí.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Archiv firemDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ze stavebních veletrhů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »