Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl

8.12.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Pravidelně vám přínášíme užitečné a praktické novinky ze stavebních veletrhů, které pro vás našli naši redaktoři.

Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl - foto, Hyperbydleni.cz

 

Chrání dřevo před vysoušením

Exotické dřeviny v našich zeměpisných šířkách už zcela zdomácněly. Jejich obliba pramení kromě jiného i z toho, že jsou velmi nenáročné na údržbu. Ovšem přesto je nutné se o ně občas postarat. Například na neošetřené dřevěné povrchy v interiéru i exteriéru, ze kterých už přírodní olej vytěkal, je vhodné použít přípravek Mangers Teak Oil. Tato speciálně vybraná směs modifikovaných přírodních olejů a vosků je vhodná na ochranu exotických a vůbec tvrdších dřevin před vysoušením, zdeformováním a štěpením, aniž by přitom uzavírala póry dřeva. Podklad musí být před napouštěním čistý, suchý, zbavený prachu a nečistot. Teakový olej se aplikuje hadříkem nebo štětcem. Nátěr je suchý už po 3 hodinách, další vrstvu lze však aplikovat po 2 dnech.

 

Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl, fotka

 

Řešení pro nízkoenergetický dům

Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi umožňuje rychle, jednoduše a bez zateplení postavit nízkoenergetický dům. Tento stavební prvek v sobě zahrnuje nejlepší vlastnosti moderní keramiky s absolutní přesností broušených cihlových bloků. Cihla je připravena na dva způsoby zdění: zdicí pěnou DRYFIX, nebo tenkovrstvou maltou. V obou případech je práce rychlá a velmi přesná, hrubou stavbu lze zvládnout do týdne. V případě zdění s pěnou DRYFIX lze stavět i v zimě, a to až do -5 °C. U obou technologií je ložná spára mezi jednotlivými na sobě položenými řadami cihel pouze v tloušťce do 1 mm, což naprosto minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů. POROTHERM 44 EKO+ Profi je určena pro omítané masivní jednovrstvé obvodové zdivo, ve srovnání s běžným zdivem poskytuje až o 30 % vyšší hodnotu tepelného odporu.

 

Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl, fotka

 

Na český trh se dostal kompaktní přístroj, který je schopen velice rychle provést přesné měření osvitu a analýzu zastínění za účelem efektivního navržení fotovoltaické elektrárny. Solmetric SunEye během chvilky vyhodnotí situaci a dodá všechny potřebné informace podstatné pro rozhodnutí, kolik fotovoltaických modulů si pořídit, kam a jak je umístit, s jakým sklonem a orientací. To vše lze odvodit z analýzy slunečního osvitu a zastínění. Kompaktní přístroj obsahuje kompas pro určení orientace, fotoaparát s čočkou typu „rybí oko“, výkonný vyhodnocovací software včetně simulace odstranění stínících objektů, kompenzace odchylky sklonu a směru přístroje a simulace slunečních drah ročního cyklu.

 

Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl, fotka
Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl, fotka

 

Matný proud řeky

Matný chrom je současným trendem číslo jedna, který provází interiér snad ve všech rovinách: na površích domácích spotřebičů, na svítidlech, koupelnových bateriích, a samozřejmě také na klikách. Jedním z opravdu designově povedených kousků je výrobek Flow, jenž už svým názvem evokuje pohyb vody v elegantně se stáčejícím proudu řeky. Smyslné křivky dveřní kliky Flow dodají interiéru na tajemnosti a fantazii. Model kování Flow se kvůli sladění interiéru objevuje i ve variantě k oknu.

 

Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl, fotka

 

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: archiv firemDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Inspirace ze stavebního veletrhu – 2. díl zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »