Novinky ze stavebního veletrhu – 4.díl

12.1.2012 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Možná se vám budou hodit a možná vás pro inspirují. Čtyři novinky, které ve vašem životě možná najdou své místo...

Novinky ze stavebního veletrhu – 4.díl - foto, Hyperbydleni.cz

 

Zbraně proti plísním

Detastop je protiplísňový, antibakteriální a algicidní přípravek určený k hubení plísní a řas. Působí hloubkově a má jak likvidační, tak preventivní účinky. Neobsahuje anorganicky vázaný chlór, který způsobuje nežádoucí zasolování a následně další zvyšování vlhkosti podkladu. Je bez zápachu a nemá bělící účinky. Používá se k sanaci a preventivní ochraně omítek, zdiva, betonu, kamene, dřeva, dřevotřískových desek a dalších materiálů v interiéru i exteriéru. Lze ho použít také jako efektivní mycí prostředek v extrémně vlhkém prostředí (koupelny a sklepy). Účinnou zbraní v boji proti plísním je také sněhobílá malířská barva do interiéru Detakryl protiplísňový. Vysoce kryvý paropropustný nátěrový film lze tónovat běžnými malířskými barvami. Zaschlý nátěr je otěruvzdorný a zaručuje preventivní ochranu proti napadení houbami a plísněmi. 

 

Novinky ze stavebního veletrhu – 4.díl, fotka

 

Čistota pod vysokým tlakem

Podzim se svými plískanicemi přináší obšťastňuje zejména fasády a zahradní či stavební stroje spoustou nečistot a bláta. Skvěle se s nimi vypořádáte s pomocí vysokotlakých čističů Briggs & Stratton, které jsou až 75x silnější než obyčejná zahradní hadice. Odstranit bláto, plísně a zašlou špínu z různých povrchů zvládnout ve srovnání s klasickými metodami čištění za zlomek času. Bezkonkurenční sílu a mobilitu jim dodávají benzínové motory. Volba vhodného typu závisí nejen na míře znečištění povrchu, ale také na počtu nastavitelných trysek či průměru a délce tlakové hadice. Vybírat lze také podle maximálního tlaku, materiálu čerpadla (hliník nebo mosaz) či průtoku. 

 

Novinky ze stavebního veletrhu – 4.díl, fotka
Novinky ze stavebního veletrhu – 4.díl, fotka

 

Zdicí pěna: nová barva, lepší vlastnosti

Přípravek Porotherm Dryfix používaný při stavbě z broušených cihel vstupuje na trh v inovované podobě. Díky lepším statickým vlastnostem ji lze aplikovat i při výstavbě zdiva v suterénu. Současně také došlo k prodloužení expirační doby dóz s pěnou z devíti na osmnáct měsíců. Díky nové konstrukci ventilu je teď možné skladovat dózy nejen ve svislé, ale také ve vodorovné poloze. Vylepšenou pěnu poznají stavebníci na první pohled: místo původní bílé má nově barvu terakota. Jedna dóza pěny o objemu 0,75 l nahradí 210 litrů hotové malty. Pro vlastní zdění stačí pouze dózu s pěnou protřepat a nasadit na aplikační pistoli. Přípravek je buď součástí nákupu broušených cihel POROTHERM Profi, ovšem je možné ji koupit i samostatně.

 

Novinky ze stavebního veletrhu – 4.díl, fotka

 

Léta, která sluší

Nedopřeje vám sice vůni dřeva, ale estetický zážitek z krásných, téměř nefalšovaných dřevěných doplňků a nábytku ano. Fládrování, techniku napodobující kresbu dřeva, však lze využít i při obnově a zkrášlování i takových materiálů jako je lamino, dřevotříska, sádrokarton, umakart či tvrzený papír. Stačí k tomu dvoudílná, nejlépe vodou ředitelná fládrovací souprava (například Paint and Grain) obsahující základní a vrchní nátěr a tvořítka na vytvoření struktury dřeva, letokruhů a suků. Odolnost úpravy proti otěru zajistí vrstva laku. Avízované odstíny slonová kost, bělený javor, bělený dup, pinie, tmavá pinie, dub rustikál, tmavý mahagon a buk slibují mnoho. 

 

 

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Archiv firem Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Novinky ze stavebního veletrhu – 4.díl zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »