Koupelna z betonu

18.8.2014 | Monika Kovačková | Stavební technologie | Komentářů 2 |

Beton dnes slaví obrovský návrat, a to nejen jako stavební materiál, ale také – trochu nečekaně – jako výrazný dekorativní doplněk. Beton můžete s otevřenou náručí přivítat i do své relaxační části bytu – koupelny, přičemž se nemusíte ani trochu bát ponurého, šedého či masivního vzhledu. Naopak, designové provedení betonu prodělalo významné změny, díky kterým je tento kdysi opovrhovaný materiál nadčasovým a originálním módním hitem.

Koupelna z betonu - foto, Hyperbydleni.cz

Seznamte se s ortobetonem

Hrubá textura betonu může skvěle oživit interiér a dodat mu nezaměnitelný šmrnc a styl. Pokud si libujete ve výstředním designu, který je jedinečný a nápaditý, vyzkoušejte tzv. ortobeton, který je také někdy označován jako sklocement či vláknobeton. Jeho nejdelší název sklovláknobeton plně prozrazuje složení tohoto materiálu: ortobeton je vyráběn z prvotřídních surovin, a to z cementu nejvyšší kvality, jemného sklářského písku a skelných vláken. Dokonalá kombinace těchto složek propůjčuje ortobetonu nadstandardní kvality a vlastnosti: ortobeton vyniká vysokou pevností, velmi dlouhou životností a je dokonale odolný vůči vnějším podmínkám a vlivům, jako je voda, vzduch, sluneční záření či působení chemikálií.

Koupelna z betonu, fotka

 

Pro všechny tyto vlastnosti je ortobeton vysoce praktickým, a proto i velmi vyhledávaným materiálem. Ortobeton je navíc libovolně tvarovatelný, dá se práškovými přísadami a pigmenty barvit a skvěle na něm drží povrchové nástřiky a laky. Široká variablita a přizpůsobivost učinily z ortobetonu nádhernou estetickou vychytávku a vynesly jej na přední místa v oblasti designu a trendy bydlení.

Koupelna z betonu, fotka

 

Pokud chcete své koupelně vtisknout osobitý styl a sami se podílet na jejím vzhledu, je ortobeton trefou do černého. Designeři a architekti, kteří s tímto materiálem pracují, se zaměřují především na zakázkovou výrobu, neboť ortobeton nabízí opravdu nekonečné možnosti využití. Rozmazlete se tedy betonovou vanou, umyvadlem či poličkami, které si necháte zhotovit přesně na míru. Nemusíte se bát požadovat odvážné barvy a tvary, neboť ortobeton je velmi přizpůsobivý a tvarovatelný, a tak uspokojí i ta nejnáročnější přání.

Koupelna z betonu, fotka

 

Originalita je v případě skleněného cementu vždy zaručena, protože všechny výrobky jsou krášleny přirozenými mapami a vzorci, které beton vytváří a které se nikdy nemohou opakovat. Pokud však chcete ještě více popustit uzdu své fantazii, poohlídněte se po průsvitném betonu nebo betonu grafickém. Nabídka povrchovým úprav betonu je opravdu široká. Existuje velké množství technik zdobení betonu, a tak beton, který již sám o sobě nabízí neobyčejnou podívanou, může být obzvláštněn širokou škálou motivů, vzorů a ornamentů a být různě nakombinován s jinými materiály, jako je například dřevo, sklo, kámen nebo ocel. Dekorativní beton působí velmi zajímavě a je vhodný jak do interiéru, tak do exteriéru.

Koupelna z betonu, fotka

 

Betonový kousek ve vašem interiéru nádherně vynikne a jeho síla, pevnost a masivnost vás bude uchvacovat každý den.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Michal: Vypadá to moc hezky, nicméně...< Odpovědět

Jozef: To se mi líbí jen někoho...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »