Umělý kámen vítězí nad originálem

14.2.2012 | Monika Kovačková | Stavební technologie | Komentářů 1 |

Ačkoli je umělý kámen náhražkou přírodní suroviny, svými přednostmi a kvalitami skutečný kámen v mnohém snadno předčí. Jelikož umělý kámen nabízí široké možnosti opracování a montáže, můžete jej využít vskutku mnohostranně, a to jak v exteriéru, tak v interiéru.

Umělý kámen vítězí nad originálem - foto, Hyperbydleni.cz

Výhody umělého kamene

Umělý kámen je harmonickou kombinací přírodních surovin a nejmodernějších technologií. Základní surovinou pro výrobu umělého kamene je zpravidla beton a sádra, jejichž povrch a struktura jsou upraveny tak, aby přípomínaly přírodní materiál. Díky různým plnidlům se do odolnosti a pevnosti umělý kámen vyrovná přírodní surovině - umělý kámen je vysoce pevný, oděruvzdorný a mrazuvzdorný. Výrobek předstihne klasický kámen cenou, jednoduchostí a rychlostí montáže a úsporou materiálu. Protože jde o sádrové a betonové odlitky, je jejich výroba poměrně snadná, a proto si můžete nechat zhotovit výrobky nejrůznějších tvarů a díky přídavným minerálním barvivám i různých odstínů. Na přání zákazníka je tedy možné vyrobit jakoukoli rozměrovou a stálobarevnou variantu, což by bylo v případě přírodního kamene nejen náročné, ale také finančně nákladné.

 

Umělý kámen vítězí nad originálem, fotka

 

Umělý kámen v exteriéru

Umělý kámen se uplatnil jak ve stavebnictví, tak v zahradní architektuře. Jelikož je k nerozeznání od přírodního materiálu, bude se nádherně vyjímat jako venkovní aplikace ve formě fasád, komínů, plotů a podezdívek. V zahradě se můžete těšit kamennými cestičkami, schůdky, můstky a lávkami, nášlapnými kameny, kamennými stolky a lavičkami či truhlíky pro květiny. Přirozený vzhled kamene bude skvěle ladit s živou zelení vaší zahrady. Dokonalou atmosféru při posezení na zahradě vytvoří stylový kamenný krb.

 

Umělý kámen vítězí nad originálem, fotka

 

Základní surovinou pro výrobu externích obkladů je beton a tento materiál může zároveň sloužit jako výborná tepelná, zvuková a vodotěsná izolace. Ačkoli má umělý kámen vysokou životnost a odolnost proti měnícím se povětrnostním vlivům, je lepší ho před zubem času chránit nánosem speciální impregnace a hydrofobních přípravků, které by vám měl doporučit výrobce či prodejce.

 

Umělý kámen vítězí nad originálem, fotka

 

Umělý kámen v interiéru

I umělý kámen určený pro obklad a dekoraci interiéru se směle pyšní exkluzivním vzhledem, který je k nerozeznání od přírodního materiálu. Použijete-li kámen jako doplněk své domácnosti, oceníte především jeho snadnou údržbu – umělý kámen je antibakteriální, lehce omyvatelný, nenasákavý a silně odolný vůči různým čistícím chemikáliím. Kromě toho se můžete těšit z bezespárového provedení, a to i v případě, že si vymyslíte sebeneobvyklejší tvar. Vedle vysokých hygienických standardů, je umělý kámen tvrdý, odolný vůči vysokým teplotám a mechanickému poškození. Umělý kámen nabízí také široké možnosti renovace – lze ho přebrousit a vyleštit a bude od nového k nerozeznání. Díky všem svým přednostem začal být umělý kámen využíván především pro výrobu kuchyňských pracovních desek a sanitárních ploch, překližek, kuchyňských barů, sloupů a obkladů krbů. Umělý kámen, na rozdíl od přírodního, nebude působit chladně a masivně, ale naopak prostor zateplí a dodá mu moderní rustikální vzhled.

 

Umělý kámen vítězí nad originálem, fotka

 

Umělý kámen je nejen stavebním materiálem, ale také skvělým estetickým prvkem. Pro výrobu famózních dekorativních komponent, které vašemu interiéru vdechnou nádech jedinečnosti a impozantnosti, se využívá umělý kámen, jehož hlavní přísadou je sádra. Sádrové aplikace jsou lehké, cenově dostupné a jejich autenticitu podtrhuje ruční zpracování a malba.

 

Umělý kámen vítězí nad originálem, fotka


Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Martin Dolejší: Umělý kámen potěší obzvláště...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »