Haly „na míru“ rychle a levně

30.12.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Výstavba výrobní nebo skladové haly, zemědělské haly či jízdárny nemusí trvat několik měsíců. Díky technologii společnosti Borga, která je výrobcem ocelových hal, mohou zájemci na svém pozemku vytouženou stavbu již za několik týdnů. Toto řešení je nejen velmi jednoduché, ale navíc finančně nenáročné.

Haly „na míru“ rychle a levně - foto, Hyperbydleni.cz

Brněnská společnost BORGA, s. r. o., která na našem trhu působí již několik let, je součástí koncernu Borga sdružující dceřiné fi rmy působící v mnoha státech Evropy. Sídlo mateřské společnosti Borga AB je ve Švédsku, kde se tento výrobce těší velké popularitě. V České republice firma začala působit v roce 2001, kdy se zabývala prodejem komponentů pro střechy a trapézových plechů pro průmyslové stavby a domky. Od roku 2005 nabízí také dodávky hal na klíč.

Široké využití

Systém BORGA HALE dnes pokrývá širokou oblast využití, od průmyslových hal přes sportoviště až po administrativní prostory. V oblasti zemědělství pak najdou tyto haly vyžití jako stáje, jízdárny, sklady či garáže pro zemědělskou techniku. „Investor si může nechat postavit buď halu standardní, nebo halu na míru, jejíž rozměry odpovídají přesně jeho potřebám. Projektujeme haly bez podpory s ekonomickou šíří až do 40 metrů, větší šířky již doporučujeme s podporami, přičemž délka hal je prakticky neomezená. Možné jsou samozřejmě další úpravy jako vestavby, přístavby, tvorba mezipater, větší šíře s podporami, zkrátka vše dle požadavků zákazníka,“ informuje ředitel společnosti BORGA Ing. Petr Václavek. Jak dále uvádí, firma je schopna dodat haly o rozloze od 250 až po 10 000 metrů čtverečných . Výhoda BORGA hal spočívá podle výrobce především v jejich variabilitě. Každá z nich je v podstatě originál, který prochází individuální výrobou. Systém konstrukce stěn a střech umožňuje použití systémů opláštění s technickými parametry a estetickým vzhledem optimálně přizpůsobenými potřebám investora. Existuje také možnost kombinace různých technologií provedení střechy a stěn v jednom objektu. „Projektanti firmy Borga navrhují haly pro celou evropu na základě takzvaných eurokodů, které zohledňují lokální podmínky jako například sněhové či větrné zóny,“ vysvětluje Ing. Václavek a dodává, že nejen ve Švédsku, ale také dalších zemích jako je například Polsko, Norsko jsou velmi rozšířené. Řadu realizací firmy Borga je možné si prohlédnout na webových stránkách jednotlivých států umístěných na www.borga.com.

Haly „na míru“ rychle a levně - foto, Hyperbydleni.cz
 

Kompletní servis

Základním prvkem systému BORGA HALE jsou nosné konstrukce založené na jednolodních nebo vícelodních hlavních rámech zhotovených ze svařovaných ocelových nosníků proměnlivého profilu. Optimalizovaný nosník je svařen z vysokopevnostní oceli, který díky svým pevnostním parametrům, svému tvaru a optimalizovanému sklonu střechy umožňuje snížení hmotnosti celé konstrukce ve srovnání s tradičními řešeními a tím snížit celkové náklady. Zákazník si může nechat postavit jak neizolovanou, tak izolovanou halu. „Pro konstrukce našich izolovaných hal se nejčastěji používá trojvrstvé opláštění zajišťující dobré termoizolační vlastnosti - sytém plech-vlna-plech. Takovéto řešení z hlediska izolačních parametrů úspěšně konkuruje například vrstveným deskám a navíc se charakterizuje vysokou estetikou s možností zamaskování prvků sekundární konstrukce haly a části vnitřních instalací haly,“ informuje ředitel. Většinu komponentů BORGA sama vyrábí ve svých výrobních závodech v Polsku, Švédsku a Litvě. Jedná se především o trapézové plechy na opláštění a válcované profily pro sekundární konstrukci do tloušťky 2,5 mm. Nově také BORGA spustila výrobní závod na výrobu primárních konstrukcí.

Haly „na míru“ rychle a levně - foto, Hyperbydleni.cz

"Jsme schopni zákazníkovi zajistit plný servis - od vytvoření projektu, přes dodání a výstavbu primární konstrukce až po montáž oplechování haly. Jediné, co necháváme na investorovi, je příprava pozemku na stavbu, a to v případě použití BORGA prefabrikovaných patek a základových pásů spočívá ve vyhloubení děr pro základové patky a zhutnění podkladu pod nimi,“ dodává Ing. Václavek s tím, že samotná výstavba rámů či montáž opláštění není podmínkou dodání. Ve vhodných případech si může investor halu postavit sám s pomocí firmy BORGA nebo provést jen montáž opláštění, což mu ušetří část finančních prostředků. Výstavba je velmi rychlá a u běžných hal uběhne od podpisu po samotnou dodávku materiálu zhruba devět týdnů. Samotná montáž pak pojme u neizolované haly kolem tří týdnů u izolované zhruba pět týdnů. Jak Ing. Václavek poznamenává na závěr, cena železa, která je v současnosti na historickém minimu se v tomto roce významně podepsala na výrobních nákladech hal. Ty se totiž v současnosti prodávají za cenu až o třetinu nižší než tomu bylo například vloni na podzim.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Haly „na míru“ rychle a levně zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »