Montywood - dřevěná, plně masivní stěna bez lepidel a chemie

18.1.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Cílem vývoje stavebního systému Montywood byla kombinace konstrukce srubového domu se sendvičovou dřevostavbou, při zachování jedinečných vlastností masivních staveb, čili výroba bez lepení a použití dalších chemických prostředků.

Montywood - dřevěná, plně masivní stěna bez lepidel a chemie - foto, Hyperbydleni.cz

Unikátní vlastností dřevostavby je příznivý vliv na obyvatele domu, a to nejen v oblasti ekonomické, izolační atd., ale i v oblasti zdravého způsobu života. Je prokázáno kladné působení na lidský organizmus, neboť dřevo jako přírodní materiál dýchá, čistí vnitřní klima domu a tím nám připravuje pozitivní prostředí. Masivní stěna zcela odruší vliv vnějšího prostředí ve smyslu zamoření tzv. elektromagnetickým smogem, reguluje vnitřní vlhkost domu a tlumí vnější hluk. Sendvičové dřevostavby se vyznačují výbornými tepelnými vlastnostmi, kdy nás čeká v zimě rychlé a stále vyhřátí domu, naproti tomu v létě příjemný chládek. Souhrnem těchto fenoménů je Montywood.

Co to je Montywood?

Je to masivní panel skládající se z přesně opracovaných lamel, které jsou spojené dřevěnými kolíky. Vzorem pro vývoj Montywoodu byl švýcarský systém Optiholz, který jsme doplnili o spodní a horní drážku, prahové a pozednicové prvky, abychom docílili dokonalé skládačky a na stavbě podle plánku mohl sestavit dům i méně zkušený stavebník.

Velikost panelů je dána možností použití těžké techniky na stavbě. Pro výstavbu svépomocí jsou určeny základní moduly, pro hromadnou velkoplošné panely. Základním prvkem modulového systému je panel pro obvodové stěny a nosné příčky o šíři 420mm, délce 2500mm síly od 85, ze všech stran opatřený drážkou. Dalšími prvky jsou stropní a střešní panely s délkou do 5000mm.

Montywood - dřevěná, plně masivní stěna bez lepidel a chemie - foto, Hyperbydleni.cz

Panely podle vlastností rozdělujeme do několika kategorií:

Montywood-eko : panely v nepohledové kvalitě určené pro výstavbu domu, které jsou dodatečně na stavbě doplněny o vnější tepelnou izolaci a vnitřní předstěnu.

Montywood-interiér: panely vyrobené v pohledové kvalitě, které jsou viditelné z interiéru.

Montywood-izo: tyto panely jsou spojeny s dřevovláknitou deskou pro dosažení vysokých izolačních vlastností, při zachování příjemného klimatu interiéru domu.

Montywood-beton: stropní panely- jsou určeny pro vícepodlažní stavby, na které jsou kladeny zvýšené požadavky na statiku a zvukovou izolaci.

Konstrukce panelů zajišťuje vysokou stabilitu a rozměrovou stálost. Všechny tyto panely jsou vyráběny ve výrobním závodě, kde jsou pro jejich výrobu zajištěny optimální podmínky. Zde je dosahována potřebná přesnost obrobení, pro bezproblémové sestavení domu. K tomu rovněž přispívá dokonalá montážní dokumentace, která usnadňuje rychlou vlastní montáž, což m.j. znamená výrazné snížení rozpočtových nákladů a tím i ceny domu. Systém je ve všech směrech certifikován a díky dosažení vysoké požární odolnosti je vhodný pro hromadnou výstavbu.

Tento systém umožňuje sestavení domu podle individuálních požadavků, ale také stavbu vícepodlažních bytových domů a veřejných budov, škol, dětských školek apod. Zvláště u škol a dětských školek by se mělo dbát na to, aby stavba byla postavena z ekologicky čistých materiálů, které zajistí zdravý vývoj nastupující generace. Stavby domů ze dřeva naplňují závěry Kjótského protokolu o omezení šíření a vzniku CO2 a jiných skleníkových plynů. Dřevo znamená budoucnost.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Montywood - dřevěná, plně masivní stěna bez lepidel a chemie zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »