Moderní fasády z vláknocementu

24.2.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Stavební technologie | Komentářů 0 |

Obvodový plášť budov tvoří největší plochu z vnější konstrukce každého objektu. Proto zásadním způsobem ovlivňuje nejen vzhled objektu, ale i jeho užitkové vlastnosti.

Moderní fasády z vláknocementu - foto, Hyperbydleni.cz

Úskalí konstrukce obvodového pláště spočívají zejména v množství, v rozmanitosti a mnohdy i v rozporuplnosti nároků, které jsou na tutočást stavby kladeny. Požadavky na obvodové pláště vyplývají z potřeby vytvoření optimálního vnitřního prostředí při respektování ekonomických, technických, technologických i estetických hledisek a z hlediska minimální energetické náročnosti. Vzhledem ke změnám v oblasti tepelně-technických požadavků se výrazným způsobem mění téměř všechny konstrukce, ze kterých se obvodové pláště skládají. Od dob prvních zateplovacích systémů z pěnového polystyrenu, použitých v padesátých letech ve Švýcarsku, se již mnohé změnilo. Nabídka možností zateplení se rozrostla o funkční a spolehlivé systémy dvouplášťové větrané konstrukce.


Výhodou větraného zateplovacího fasádního systému oproti kontaktnímu je předsazená pohledová konstrukce, která nebrání prostupu vodní páry, a výrazně tak snižuje riziko její kondenzace v obvodové konstrukci. Pro správné fungování celé konstrukce je ale nutné dodržet některá základní pravidla. Její konstrukční řešení musí počítat se vzájemným působením jednotlivých prvků systému a zajistit spolehlivé fungování větrané mezery. Jednou z materiálových možností pro zavěšené větrané fasády je použití vláknocementových desek Cembrit. Výhodou těchto desek je jejich variabilita. Pomocí drobných rozdílů v odstínech barev, kterými se fasádní deska přibližuje optickým vlastnostem přírodních materiálů, lze vytvořit živou barevnou fasádu stejně tak dobře jako futuristicky jednolitou fasádu konstantní barvy s vysoce lesklým povrchem.

Moderní fasády z vláknocementu - foto, Hyperbydleni.cz

Sortiment vláknocementových desek je široký. V nabídce jsou desky probarvené do hmoty materiálu, které jsou broušeny a opatřeny hydrofobní úpravou pro větší odolnost vůči vnějším klimatickým jevům. K dispozici jsou i základní vláknocementové desky v šedé barvě, které jsou vhodné k dalšímu barvení. Významné přednosti desek, ke kterým patří také vysoká mechanická odolnost, nehořlavost a odolnost proti vlhkosti, plísním a jiným biologickým škůdcům, zaručuje po dlouhou dobu životnosti fasády její bezchybnou funkci a vzhled i ve spodní části fasády a oblastech soklu.

Moderní fasády z vláknocementu - foto, Hyperbydleni.cz

Typy fasádních desek:

Cembrit Edge jsou přírodní šedivé desky opatřené dvojím nátěrem poloprůhledné lazury.

Cembrit Metro mají barevně rovnoměrný povrch v barvě dle vašeho výběru, s dokonale homogenním vzhledem.

Cembrit True jsou do hmoty probarvené přírodní desky, povrchově upravené speciálně vyvinutou transparentní barvou.

Cembrit Fusion jsou do hmoty probarvené desky se dvěma vrstvami pevné poloprůhledné povrchové úpravy.

Cembrit Raw jsou desky bez povrchové úpravy s autentickým šedým přírodním odstínem. Tyto desky jsou vhodné pro dodatečné barvení. Díky jejich odolnosti proti plísním a houbám se mohou instalovat i do trvale vlhkého prostředí například v oblasti soklu.

Cembonit FDA jsou do hmoty probarvené desky s jemným brusem v podélném směru desky. Při kladení desek v různých směrech mohou proto vykazovat zajímavé barevné odlišnosti. 

Moderní fasády z vláknocementu - foto, Hyperbydleni.cz

Vláknocementové desky vynikají především svou schopností přizpůsobit se požadavkům architekta a vyrovnat se s náročnými technickými požadavky, kladenými na obvodový plášť budovy. S tím je spojena i jednoduchá možnost formátování desek a montáž na podkladní rošty ze dřeva nebo lehkých slitin.

Moderní fasády z vláknocementu - foto, Hyperbydleni.cz

Fasádní desky Cembrit jsou díky svým vlastnostem předurčeny k širokému spektru použití ve stavebnictví. Lze je využít pro občanské, průmyslové i zemědělské stavby jako finální vrstvu větraných fasád a obklad stěn v exteriéru i interiéru.

Moderní fasády z vláknocementu - foto, Hyperbydleni.cz

Veškeré informace získáte na webových stránkách www.cembrit.cz

Ing. Jana Musilová,
Cembrit a. s.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Moderní fasády z vláknocementu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »