Výběr vhodného komínu pro novostavbu

4.7.2011 | Jana Henychová | Střechy | Komentářů 0 |

Komín je důležitou součástí každého domu. Komíny v novostavbách jsou pak kromě primární funkce výstupního zařízení pro kouř také důležitým technickým prvkem, který velkou mírou ovlivňuje životní prostředí.

Výběr vhodného komínu pro novostavbu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Moderní konstrukce komínů detailním způsobem vám dokážou zajistit provozní bezpečnost a účinnost topné soustavy. Na rozdíl od jednoduchých komínových staveb zajišťují plynulý chod odchodu kouře. Jako jednu z variant vám pro nový dům můžeme doporučit univerzální dvousložkový komínový systém, který je navíc vybaven zvláštní integrovanou tepelnou izolací. Je tak univerzální řešením pro všechny druhy paliva. Stejně tak lze na něj napojit všechny typy otevřených i uzavřených spotřebičů. Dvousložkový komínový systém je vhodným řešením také pro nízkoenergetické domy. Stejně tak mohou naleznout využití i pasivní domy a domy s řízeným větráním.

 

Výběr vhodného komínu pro novostavbu, fotka

 

Další způsoby využití nabízí typ komínu ve třísložkovém provedení. Tento komínový systém se zadním odvětráním můžete nakombinovat s tvárnicemi z lehkého betonu, které vytvoří kolem topné soustavy klasickou hranatou komínovou schránku. Pomocí betonové technologie si můžete nechat zhotovit schránku ve tvaru válce, která se rovněž hojně využívá při stavbě nových komínů.

 

Výběr vhodného komínu pro novostavbu, fotka

 

Jako tepelnou izolaci si pro dlouhodobou funkčnost můžete pořídit vystýlku s minerálně vláknitých rohoží, která je dostatečně pevná a dokonale absorbuje emise. Univerzální komín pro všechna paliva tak využijí velké i menší rodinné domky. Správná funkce komínového systému spočívá také v napojovacích dílech, které slouží pro připojení kamen a krbů.

 

Výběr vhodného komínu pro novostavbu, fotka

 

Ať už se jedná o univerzální nebo speciální druhy komínů, je třeba si zajistit dostatečně silnou komínovou vložku s filtrem, který vám bude částečně pohlcovat kouřové emise a stane se tak šetrnějším pro životní prostředí. Optimální výběr komínového systému zajistí dlouhodobě bezpečný a spolehlivý odvod s rozptylem spálených částic. Jestliže budete chtít komínový systém pouze bez schránky, můžeme vám doporučit komíny celonerezové, které jsou vysoce odolné proti nepříznivému počasí.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Výběr vhodného komínu pro novostavbu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »