Svému domu vyberte spolehlivou střechu

4.10.2011 | KM Beta, a.s. | Střechy | Komentářů 0 |

Jedním z klíčových rozhodnutí při plánování a stavbě domu je nepochybně výběr střešní krytiny. Volba střechy totiž ovlivní jak estetický vzhled domu, tak jeho fungování. Univerzální volbou pro širokou škálu typů objektů, tvarů střechy, okolních klimatických podmínek i pro specifické estetické požadavky je krytina KM BETA od společnosti KM Beta, a. s., největšího českého výrobce betonové krytiny, vápenopískových a pálených zdicích prvků a nově také omítkových a maltových směsí. V rámci akce Podzimní úroda slev u KM BETA můžete pořídit novou střechu se slevou až 35 %!

Svému domu vyberte spolehlivou střechu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Betonová krytina – dlouhodobě nejprodávanější materiál

V posledních letech získává betonová krytina stále více příznivců. Nové střechy jsou cca z 60 % betonové, asi 30 % střech je pálených, zbývajících asi 10 % tvoří ostatní krytiny (plech, šindele apod.). Za vysokým podílem betonových střešních tašek stojí především vynikající vlastnosti tohoto typu krytiny, jako je dlouhá životnost, pevnost, mrazuvzdornost, ale také výběr barev a povrchových úprav a v neposlední řadě příznivá cena.

Moderní vila i chalupa v horách

Vlastnosti střešní krytiny KM BETA předurčují tento materiál pro širokou škálu realizací od moderní architektury přes klasické rodinné domky, bytové domy až ke stylovým srubům a historickým objektům. Krytina KM BETA je vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce střech. Pokud je nosná konstrukce bez závad, mohou být tašky KM BETA bez problémů pokládány i na stávající laťování. Pokládka střešní krytiny KM BETA patří, v porovnání s jinými typy krytin, k těm nejjednodušším. Při respektování základních pravidel z technické příručky (viz. www.kmbeta.cz) může krytinu kvalitně položit v podstatě i laik.

 

Svému domu vyberte spolehlivou střechu, fotka

 

Zatížení krovu

Jedním ze základních kritérií – zejména při obnově krytiny na starším krovu – je její váha. Větší zatížení by mohlo způsobit statické problémy krovu, ale i celé stavby. Pokud byla na původním krovu pálená taška, jistě nebude problém ani s krytinou KM BETA. Pevnost a další vlastnosti směsi, ze které se tašky KM BETA vyrábějí, totiž umožňují vyrábět střešní tašky větších rozměrů a s menší hmotností. Při deseti taškách na 1 m2 jde o zatížení krovu jen 42,5 kg na 1 m2, což je váha srovnatelná jak s jinými betonovými krytinami, tak s krytinou pálenou.

Spolehlivá i při nízkém sklonu a nepříznivých podmínkách

Při volbě střešní krytiny je třeba uvážit konkrétní specifika střechy, například její sklon. Některé krytiny se totiž pro příliš malý skon nehodí a hrozí zatékání. Krytina KM BETA je vhodná pro sklon střechy již od 12 až do 90°. I při nízkém sklonu spolehlivě ochrání Váš domov před nepřízní počasí.

 

Svému domu vyberte spolehlivou střechu, fotka

 

Na horách jako doma

To platí také pro různé klimatické poměry, například prudké vanutí, nadměrné množství srážek nebo oblast s náročnějšími sněhovými podmínkami, které jsou dalším faktorem při výběru střešní krytiny. I když se mnohé krytiny do horských podmínek nehodí, střecha KM BETA je tu jako doma. Bez problémů totiž odolá i vysokému zatížení sněhem a větrem.

 

Svému domu vyberte spolehlivou střechu, fotka

 

Vysoká pevnost, výborná mrazuvzdornost a nízká nasákavost prodlužují životnost krytiny KM BETA až na 100 let. Sto let také vydrží betonové doplňky KM BETA (odvětrací taška, anténní taška), které postupně vytlačují obvyklé plastové. Jejich životnost je totiž několikanásobně delší a odpovídá životnosti základní krytiny. Navíc na ně platí třicetiletá záruka, stejně jako na základní tašky, a jsou s nimi také barevně zcela jednotné.

Aby byla co nejkrásnější

Svou úlohu, ač především estetickou, mají okrasné střešní prvky. Zvýrazní a zkrášlí střechu s krytinou KM BETA. Dle vkusu si lze vybrat buď hřebenové okrasné prvky (v nabídce kohout, elegantní věžička a pár zamilovaných hrdliček) nebo ozdobné koncové hřebenáče (motivy Vítr a Lev), případně i tvarované hřebenové ucpávky (motivy Hrozen a Slunce).

 

Svému domu vyberte spolehlivou střechu, fotka

 

Okrasné prvky barevně dokonale ladí s krytinou KM BETA vyráběnou v celkem sedmi atraktivních barvách (cihlová, višňová, hnědá, černá u krytiny KMB HODONKA, u krytiny KMB BETA navíc šedá, zelená a případně i modrá). Podle vkusu si lze vybírat buď lesklý vzhled (Briliant) nebo matný (Elegant) vzhled střechy. Specialitou je dvoubarevná varianta Efekt, kombinující višňovou a černou, ekonomickou volbou je Standard, probarvený beton bez povrchové úpravy.

Pozor, nyní sleva na střešní krytinu až 35 %

Krytinu KM BETA lze v rámci akce „Podzimní úroda slev u KM BETA“ pořídit s výraznou slevou! Typ KMB BETA Elegant v cihlové nebo černé barvě je o 35 % levnější, na ostatní typy platí sleva 30 %. Ušetřit lze také při nákupu dalších materiálů KM BETA, a to vápenopískového zdiva (15 %), páleného zdiva (41 %) i maltových a omítkových směsí (0 %). Uvedené slevy jsou nastaveny také na e-shopu www.shop.kmbeta.cz. Pokud by zákazník měl v některých menších stavebninách potíž se získáním slevy, může se obrátit na manažera svého regionu (kontakty na www.kmbeta.cz), který mu slevu v dané prodejně vyjedná.

Více o materiálech KM BETA na www.kmbeta.cz.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Svému domu vyberte spolehlivou střechu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »