Komínové systémy pro váš domov

24.11.2011 | (hh) | Střechy | Komentářů 0 |

Jestliže se náhodou právě rozhodujete, jaký typ komínu si pořídit, potom je třeba znát komplexní technické řešení a celkovou problematiku dané budovy. Řada novodobých komínových systémů vám může pro jeden konkrétní typ budovy dát na výběr z více variant.

Komínové systémy pro váš domov - foto, Hyperbydleni.cz

 

V první řadě je třeba vycházet z velikosti budovy a také z toho, pro co všechno budeme komín využívat. Nejvíce používaný bývá pro topení a pro okrasné krby. Jako univerzální řešení si můžete vybrat komínový systém, který je víceúčelově využitelný pro všechny typy paliv a je tak možné na něj dlouhodobě napojovat téměř všechny druhy tepelných spotřebičů.

 

Komínové systémy pro váš domov, fotka

 

Pokud potřebujete zajistit potřebný komín, případně odvod pro nízkoenergetické domy, pak vám můžeme doporučit takové zařízení, které vám dokáže provést odvedení spalin od spotřebičů na tuhé, kapalné i plynné skupenství. Tento systém jistě nalezne mnohostranné uplatnění jak v rodinných domech, tak i v průmyslových stavbách. Spaliny se značnou mírou a efektivně odvádí při vysoké teplotě, a proto se mohou v řadě komínových systémů vyskytovat mimo jiné i drobné přídavné topné systémy.

 

Komínové systémy pro váš domov, fotka

 

Pro odvod určitého objemu spalin od jednotlivých spotřebičů ústředního vytápění jsou charakteristická specifická napojení. Toto umožňuje speciálně vybudovaný komínový systém, který slouží pro průběžné odvádění spalin a to i od většího počtu uzavřených plynových spotřebičů, zejména topných těles. Mezi další důležitá kritéria pro výběr a montáž komínového systému patří uspořádání dané konstrukce, velikost plochy průřezu, způsob použití a v neposlední řadě návod, pomocí kterého se bude vše montovat, případně na zakázku vyrábět. Řada moderních systémů pro stavbu vašeho budoucího komínu by měla dokázat zajistit produkci a efektivní udržení tepla ve vašem interiéru a to bez ohledu na roční období. Vaše domácnost se tak stane nezávislou a nebudete muset využívat centrální vytápění.

 

Komínové systémy pro váš domov, fotka

 

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Komínové systémy pro váš domov zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »