Ytong motivuje mladé studenty

24.9.2009 | Xella CZ | Zdící systémy | Komentářů 0 |

Společnost Xella CZ vyhlašuje další ročník středoškolské soutěže Ytong, která je určena pro studenty 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol se stavebním zaměřením. Předmětem soutěže je vypracování studentského projektu rodinného či bytového domu s využitím systému Ytong.

Ytong motivuje mladé studenty - foto, Hyperbydleni.cz

 

Cílem soutěže je uvést materiál Ytong do širšího povědomí studentů a seznámit je s jeho vlastnostmi a správným použitím. Budoucí stavitelé a projektanti mají příležitost využít své teoretické znalosti v praktickém návrhu, za který budou v případě úspěchu náležitě oceněni.„Soutěží se snažíme u mladých studentů rozvíjet soutěživost a kreativitu, které často rozhodují o jejich úspěších v profesním životě. Studenti mají v průběhu akce také jedinečnou příležitost, setkávat se s odborníky z praxe a okusit kouzlo i napětí konkurenčního prostředí,“ komentuje Středoškolskou soutěž Ytong PaedDr. Hana Šimánová, vedoucí projektů studentských soutěží ve společnosti Xella CZ.„Se stavebními školami bychom rádi navázali dlouhodobou spolupráci. Vedle samotného konání soutěže tak školám po celý rok nabízíme bohatý doprovodný program, který si mohou přizpůsobit přesně na míru svým učebním plánům a záměrům,“ pokračuje Šimánová. Jednotlivým školám tak výrobce Ytongu nabízí řadu zajímavých doprovodných akcí, které mohou prohloubit zájem a znalosti studentů o obor. Techničtí poradci společnosti mohou studenty seznámit se stavebním systémem Ytong formou zajímavých přednášek a nabízí jim také individuální konzultace a odborné vedení ročníkových prací. Střední školy se mohou zúčastnit odborné exkurze do výrobního závodu, kde jsou studenti detailně obeznámeni s technologií výroby pórobetonu Ytong . Partnerským školám výrobce zdarma poskytuje nejrůznější studijní pomůcky, technickými brožurami počínaje, vzorky materiálů konče. Velmi účinným učebním nástrojem mohou být pro studenty i profesory také předváděcí akce společnosti.

Ytong motivuje mladé studenty - foto, Hyperbydleni.cz


„Uvědomujeme si, že za minimálními praktickými dovednostmi u absolventů středních škol z velké míry stojí nedostatky finančních prostředků v českém školství. Dlouhodobou spoluprácí a konáním středoškolské soutěže chceme přispět ke zkvalitnění výuky a vzdělávání naší budoucí generace,“ dodává na závěr za společnost Xella CZ Hana Šimánová.

Středoškolská soutěž Ytong bude v roce 2010 probíhat ve dvou kolech – v regionálním a celostátním. Do celostátního kola budou postupovat vždy tři nejlepší studentské práce ze čtyř republikových regionů. Uzávěrka pro odevzdání soutěžních projektů v jednotlivých školách proběhne v 15. týdnu 2010. Podrobnosti k soutěži, soutěžní pravidla a registrační formulář naleznou zájemci na stránkách společnosti.

Ytong motivuje mladé studenty - foto, Hyperbydleni.cz


YTONG se pro své jedinečné tepelně izolační parametry používá především pro výstavbu bytových a rodinných domů, v nichž zajišťuje celoroční tepelnou a vlhkostní pohodu. Šetrná a energeticky nenáročná výroba společně s minimální energetickou spotřebou staveb řadí pórobeton YTONG mezi ekologicky nejšetrnější stavební materiály současnosti. Vysoká přesnost, nízká hmotnost, rychlost a jednoduchá technologie zdění jej předurčují také pro rekonstrukce všech typů staveb. Bílý pórobeton YTONG se vyrábí výhradně z kvalitních přírodních surovin, jako je křemičitý písek, vápno, cement a voda. Proto je ideální pro stavby určené k dlouhodobému pobytu lidí, včetně prostor se zvýšenými hygienickými požadavky.
Společnost Xella CZ si zakládá na tom, že právě materiály, které vyrábí, patří mezi moderní stavební řešení a v mnoha směrech nabízejí jedinečné parametry. Ať už se jedná o tepelně technické, akustické nebo statické vlastnosti nebo o hygienické a mikroklimatické parametry staveb, patří materiály Ytong, Silka nebo Ytong Multipor k tomu nejzajímavějšímu, co může stavební trh investorům nabídnout. Znalosti a zkušenosti s pórobetonem Ytong by proto v profesní vybavenosti budoucích stavařů a architektů neměly chybět.

Ytong motivuje mladé studenty - foto, Hyperbydleni.czVíce informací o společnosti Xella a výrobním sortimentu najdete na http://www.xella.cz/ a http://www.ytong.cz/.

Máte-li zájem získat více informací nebo ilustrační fotografie, obraťte se na Deee Communication:
Daniela Richterová, [email protected], tel.: 777 091 049, 311 671 075


Ytong motivuje mladé studenty - foto, Hyperbydleni.cz
 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Ytong motivuje mladé studenty zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »